Lidl podnosi pensje pracowników nawet do 4050 złotych! Biedronka reaguje...

Od marca 2018 stawki płac w Lidlu wzrastają systematycznie. Dziś to 9,3 proc. w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego. Pracownicy Lidla mają zarabiać od 2800 zł do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 2950 zł do 3750 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 150 zł do 4 050 zł brutto.

Co na to największy konkurent Lidla, czyli Biedronka?
Informację o podwyżkach pensji w Lidlu komentuje dla Strefy Biznesu Arkadiusz Mierzwa, kierownika ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska: "Jak widać, wprowadzona już od 1 stycznia 2018 roku podwyżka płac dla pracowników Biedronki, ma wymierny wpływ na rynek pracy w całym sektorze handlowym. Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, podniósł wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w sklepach oraz centrach dystrybucyjnych już od stycznia 2018 roku o kwotę od 200 zł do 550 zł brutto, w zależności od lokalizacji, stażu pracy i konkretnego stanowiska. Była to już czwarta podwyżka pensji w Biedronce w ciągu dwóch lat. W sumie podwyżkami tymi objęto ponad 60 tys. osób zatrudnionych w JMP, co wskazuje na ich niespotykaną skalę”.

Mierzwa przypomina, że osoby rozpoczynające pracę w Biedronce jako sprzedawcy-kasjerzy na pełen etat mogą obecnie zarobić co najmniej 2650 zł brutto, by po trzech latach dojść do poziomu 2950 złotych brutto miesięcznie. W wybranych lokalizacjach kwoty te są dużo wyższe, np. w Warszawie osiągają wartość nawet 3550 zł brutto po trzech latach pracy

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

09.11.2018, 23:40

Co za bzdury pracuje w biedronce juz ponad 3lata i nigdy takich pieniedzy nie widzialam na oczy o jakich mowia po co tak klamac !!!!!!

09.11.2018, 21:16

Ale przeciez ta kwota to nie jest podstawa brutto tylko ze wszystkimi dodatkami. Ogarnijcie się trochę. Po taką pianę bijecie.

08.11.2018, 10:36

Wolę mniej zarabiać pracując w biurze, niż marnować zdrowie psychiczne i fizyczne za parę stów miesięcznie zapierniczajac w dyskoncie. Dziękuję.

08.11.2018, 04:43

Do Misio- to do biedry do pracy a nie do biura! Nikt nie broni przecież!

07.11.2018, 21:04

Do MISIA
Proszę nie porównywać pracy w biurze,z supermarketem,gdzie robi się kilka czynności jednocześnie,w wiecznym pośpiechu i w stresie.Dodatkowo zniszczony kręgosłup od dźwigania i schylania.Jest się pracownikiem wielozadaniowym od wszystkiego: sprzedawcą,kasjerem,sprzątaczką...Proszę nie zazdrościć pensji,można spróbować podjąć pracę w sklepie.A zapewniam,że lata nauki nie zostaną zmarnowane,człowiek uczy się dla siebie również.

07.11.2018, 12:40

2200 na reke, w tym jest premia za frekwencje 500zl brutto, okolo 380zl

07.11.2018, 10:58

W biedronkach przynajmiej pracownicu dostaja podwyzki w hebe tylko wybrane sklepy. W walbrzychu 4 lata temu wyplaty byly lepsze niz teraz, bo za brak budzetu nie daja premi ,za tajemniczego tez, a wymagania maja ogromne. Jak tak dalej bedzie to bie bedzie komu pracowac.

07.11.2018, 08:25

CZŁOWIEK STUDIOWAŁ TYLE LAT, ROBIŁ PATENTY, ITP SIEDZI W BIURZE NA PAŃSTWOWEJ POSADZIE I DOSTAJE 2500 BRUTTO A KTOS PÓJDZIE DO BIEDRY I ZARABIA DWA RAZY WIECEJ BEZSENS