Nasi policjanci ukończyli nocny bieg w lesie na dystansie 102 kilometrów

RED.
16 marca Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu zorganizowała ogólnopolski bieg na dystansie 102 kilometrów, przeznaczony głównie dla służb mundurowych. Trasa "Setki komandosa", bo tak nazywa się ta impreza, wiodła przez las, a rywalizacja odbywała się w nocy, przez znaczną część dystansu w pełnym umundurowaniu z obciążeniem. Pierwsze miejsce w kategorii policjantów zajął sierż. sztab.Aleksander Sobieraj z Wydziału Prewencji KPP Świdnica.

Ideą imprezy jest rywalizacja w trudnych warunkach - reprezentantów różnych służb mundurowych. W zawodach biorą udział m.in. policjanci, żołnierze, strażacy, funkcjonariusze Służby Więziennej, czy Straży Granicznej, a także osoby cywilne.
W tegorocznym biegu zorganizowanym przez Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu trasa prowadziła przez las, a zawodnicy startowali w nocy – punktualnie o godzinie 22:00. Pierwsze 10 kilometrów należało pokonać w pełnym umundurowaniu ćwiczebnym, z plecakiem o wadze 10 kilogramów, natomiast kolejne 30 kilometrów w umundurowaniu bez plecaka. Na pozostałym dystansie 60 kilometrów obowiązywał strój dowolny.
Pogoda w tym roku nie rozpieszczała zawodników, padający śnieg, na termometrze minus 10 stopni Celsjusza i zimny, silny wiatr, nie powstrzymały 202 zawodników, którzy pojawili się na starcie II edycji biegu „Setki Komandosa” . Bieg ukończyło 167 osób

Pierwsze miejsce w kategorii policjantów i 36 w klasyfikacji generalnej zajął sierż.sztab.Aleksander Sobieraj z Wydziału Prewencji KPP Świdnica.
Świdnicki funkcjonariusz biega od 9 lat. W tym czasie pokonał kilkanaście maratonów i ultramaratonów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przebiegł m.in. dystans 171 kilometrów w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów w Europie – "UTMB", gdzie trasa o przewyższeniu 10,5 tys. metrów prowadzi wokół masywu Mont Blanc. Zajął także drugie miejsce wśród ponad 1000 reprezentantów różnych służb mundurowych z całego świata, w biegu po górach z obciążeniem podczas misji w Kosowie.

Sukcesem pochwalić może się także sierż. Daniel Domardzki z Wydziału Prewencji KPP Świdnica, który również ukończył z powodzeniem trasę Setki Komandosa.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe