Piłkarze Polonii-Stali Świdnica wygrali z Gromem Gromadzyń-Wielowieś i zagrają w dolnosląskim finale

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Piłkarze Polonii-Stali Świdnica awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W meczu półfinałowym drużyna trenera Marcina Morawskiego pokonała 3:0 Grom Gromadzyń-Wielowieś, lidera II grupy legnickiej klasy A.

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W meczu półfinałowym drużyna trenera Marcina Morawskiego pokonała 3:0 Grom Gromadzyń-Wielowieś, lidera II grupy legnickiej klasy A. W spotkaniu rozgrywanym w Ścinawie III-ligowiec ze Świdnicy objął prowadzenie już w 5. minucie po golu Michała Skrypaka. W 17. minucie było 2:0, bo bramkarza gospodarzy pokonał Jan Rytko. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Grom próbował odrobić stratę, ale nie był w stanie poważniej zagrozić drużynie gości. W 76. minucie wynik spotkania ustalił Paweł Tobiasz. Teraz 14 czerwca w finale dolnośląskim Polonia-Stal powalczy o awans na szczebel centralny ze zwycięzcą pojedynku Ślęza Wrocław – Karkonosze Jelenia Góra.