Strzegom: Trwa konkurs na dyrektora ogólniaka

Jeszcze tylko do piątku 21 stycznia można składać oferty do konkursu ogłoszonego przez Zarząd Powiatu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu. Osoba starająca się o to stanowisko, oprócz przedstawienia koncepcji funkcjonowania i rozwoju szkoły, musi spełnić wiele wymagań.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
- Te wymogi dotyczą osób, które są nauczycielami mianowanymi lub dyplomowanymi. Do konkursu mogą jednak przystąpić także osoby niebędące nauczycielami. Muszą jednak mieć m. in. ukończone studia magisterskie, posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy w tym także na stanowisku kierowniczym, ukończone studia wyższe lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą i nie mogą być karane – wyjaśnia Stanisław Szelewa, dyrektor Wydziału Oświaty świdnickiego starostwa.

Oprócz tych kilku wymienionych wymagań osoba starająca się o stanowisko dyrektora liceum musi przedstawić uzasadnienie przystąpienia do konkursu wraz z koncepcją funkcjonowania i rozwoju szkoły oraz życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię