Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital Latawiec zwycięzcą Rankingu Szpitali 2017

RED.
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy, czyli szpital Latawiec wygrał w swojej kategorii w Rankingu Szpitali 2017.

– Ranking powstaje na podstawie opracowanej przez nas i wysyłanej do szpitali ankiety – mówi Michał Bedlicki, zastępca dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – Ankieta zawiera niemal 300 pytań m.in. o infrastrukturę szpitalną, jakość opieki, aspekty wpływające na komfort pobytu pacjenta w szpitalu, zakażenia, certyfikaty i sytuację finansową placówki. W rankingu uczestniczą szpitale, w których realizowanych jest 60% hospitalizacji w całym kraju – dodaje Michał Bedlicki.

Ranking Szpitali jest elementem programu „Bezpieczny Szpital Przyszłości”, prowadzonego przez Idea Trade. To program edukacyjny kierowany do osób zarządzających szpitalami i odpowiedzialnych za zarządzanie jakością w swoich placówkach. W tym roku w konferencjach regionalnych wzięło udział niemal 400 osób ze 152 szpitali, wymieniając się doświadczeniami na temat m.in. zapobiegania zakażeniom szpitalnym i innym zdarzeniom niepożądanym. W projekt zaangażowane były również między innymi Uniwersytety Medyczne we Wrocławiu i Poznaniu.
Złota setka
Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy wygrało tegoroczny Ranking Szpitali. Zdobyło 908 punktów na 1000 możliwych i zajęło pierwszą pozycję w tzw. „Złotej Setce” rankingu. Na drugim miejscu TOP 100 znalazł się Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa (903 pkt), na trzecim Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.Korczaka w Słupsku (893 pkt).
Poza „Złotą Setką” w rankingu znajdują się także inne kategorie:

W rankingu szpitali zabiegowych monospecjalistycznych bez onkologicznych na czele znalazł się Instytut Hematologii i Transfuzjologii z Warszawy, wyprzedzając Centrum Leczenia Oparzeń z Siemianowic Śląskich.

Na pierwszym miejscu wśród szpitali niezabiegowych znalazł się Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, na drugim Szpital Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego im. Św. Jadwigi z Opola.

- W związku z powstaniem od 1. października sieci szpitali, czyli tzw. Systemu PSZ (podstawowe szpitalne zabezpieczenie świadczeń opieki zdrowotnej), także nasz Ranking pokazuje rezultaty szpitali w poszczególnych poziomach. – mówi Marcin Malinowski z Idea Trade, organizator rankingu.

Poniżej zwycięzcy w poszczególnych poziomach sieci:

Sieć szpitali poziom I – Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa

Sieć szpitali poziom II – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy

Sieć szpitali poziom III – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku

Sieć – szpitale onkologiczne lub pulmonologiczne – Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy

Sieć – szpitale pediatryczne – Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr. S. Popowskiego z Olsztyna

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na strzegom.naszemiasto.pl Nasze Miasto