Miedź - Legia 1:2. Bez niespodzianki w Legnicy (WYNIK, RELACJA, BRAMKI, SKRÓT, Puchar Polski 26.05.2020, VIDEO). Jak na pierwszy raz - nie było tak źle. Prawdę mówiąc długimi momentami w meczu Miedź - Legia nie było widać, że obie drużyny dwa miesiąca nie grały w piłkę. Happy-endu jednak nie było. Legia zasłużenie wygrała w Legnicy 2:1 i awansowała do półfinału Pucharu Polski.

Cała piłkarska Polska patrzyła we wtorek wieczorem na Legnicę. Nikt oczywiście nie spodziewał się jakiegoś wielkiego widowiska, ale wszyscy zadawali sobie pytanie: jak to właściwie będzie wyglądać? Wylało jak jakiś sparing podczas zgrupowania na Cyprze. Puste trybuny, pokrzykiwania trenerów, brak dopingu. Smutna jest piłka bez kibiców. Smutna jest piłka w dobie koronawirusa.

- Nie możemy być statystami - przestrzegał przed meczem Dominik Nowak, trener Miedzi. I chociaż "Miedzianka" nie statystowała, to jednak odgrywała w tym spotkaniu najczęściej drugoplanową rolę.

Zaczęło się od szybkiego 0:1 już w 17 min, kiedy to Legia wykorzystała błąd Josipa Soljicia. A przecież chwilę wcześniej to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, gdy w spojenie łupka z poprzeczką z wolnego przymierzył Jakub Łukomski. Jeszcze wcześniej o poprzeczkę zahaczył Patryk Makuch. Było więc blisko.

Jednak po stracie gola Miedź nie potrafiła już zagrozić bramce rywali. Za to goście powinni prowadzić w przerwie 2:0, tylko że Gwilia się podpalił i uderzył zbyt mocno trafiając w słupek.

Tuż po przerwie druga bramkę dla stołecznego klubu strzelił były piłkarz Śląska Wrocław Mateusz Cholewiak i wydawało się, że już jest po meczu. Miedź nie potrafiła stworzyć kolejnych szans. Bezbarwnie było w drugiej linii, gdzie niewidoczni byli Roman i Santana, a Marquitos błyszczał tylko krótkimi momentami.

Nadzieja w sercach gospodarzy pojawiła się dopiero na 10 minut przed końcem, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Igor Lewczuk. Spóźnił się przy wejściu w Santanę i zamiast w piłkę, trafił w jego staw skokowy. Pomocnik Miedzi musiał zejść z boiska.

Grając w przewadze Miedź nabrała trochę rezonu, ale nie rzuciła się do szaleńczej szarży. Bramkę kontaktową strzałem głową w 88 min strzelił Paweł Zieliński, którego nie upilnował Artur Jędrzejczyk. Gdy sędzia wskazał, że mecz przedłużony zostaje aż o siedem minut, miejscowi mogli wiele sobie obiecywać. Na obiecankach się skończyło, bo ekipa Dominika Nowaka nie doprowadziła do dogrywki i zakończyła swój udział w Pucharze Polski na półfinale.