18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pierwszy etap 69. Tour de Pologne (ZDJĘCIA)

10 lipca wystartowała 69. edycja wyścigu Tour de Pologne. Pierwszego dnia kolarze pokonali prawie 180 km z Karpacza do Jeleniej Góry. Przejechali cztery razy przez górę Orlinek (792 m n.p.m.), gdzie przez wiele lat kończył się wyścig. Nastąpi tu już pierwsza weryfikacja. Nikt tu nie wygra wyścigu, ale wielu może pożegnać się z szansami. Zawodnicy pokonali czterokrotnie 13-kilometrowy podjazd, na którym największe nachylenie wynosi 12,6 proc.; ten odcinek dał się we znaki uczestnikom. Meta w Opolu. Pierwszy etap wygrał Włoch Moreno Moser z ekipy Liquigas, drugie miejsce zajął Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step). 11 lipca start z Wałbrzycha i do pokonania 239,4 km. Wyścig skończy się 16 lipca w Krakowie.