Strzegom: AKS Strzegom szykuje się do sezonu

Agnieszka Gryc
AKS Strzegom - Bielawianka Bielawa
AKS Strzegom - Bielawianka Bielawa AKS Strzegom
Sobotni sparing, w którym AKS Granit Strzegom S. A. zmierzył się z Bielawianką Bielawa, zakończył się zasłużonym zwycięstwem podopiecznych Jarosława Krzyżanowskiego 2:0 (1:0).

Pierwotnie ten mecz miał być rozegrany w Bielawie, jednak ostatecznie odbył się w Strzegomiu.

Od samego początku zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze, którzy już po 5 minutach mogli strzelić Bielawiance 2-3 gole. Dobre okazje zmarnowali: Marcin Traczykowski, Marcin Dobrowolski i Marcin Buryło. Strzegomianie trafili również w poprzeczkę. Miejscowym udało się w końcu udokumentować swoją przewagę, a gola w 32 minucie strzelił główką Buryło. Sporą zasługę miał w tej akcji Rafał Wiśniewski, który świetnie uwolnił się spod opieki przeciwnika przy linii bocznej boiska i skutecznie dośrodkował na głowę kapitana AKS-u. Goście bardzo rzadko zatrudniali bramkarza AKS-u, który praktycznie nie miał roboty. Bardzo dobrze grała strzegomska para stoperów – Michał Sudoł, Sebastian Bęś.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia czwartoligowca. W 46 minucie AKS Strzegom podwyższył na 2:0 – gola z bliska strzelił aktywny Traczykowski. Przyjezdni nie byli tego dnia dobrze dysponowani i już do końca sobotniego sparingu nie potrafili pokonać Nowaka.

Dodajmy, że obie ekipy kończyły mecz w 10. Arbiter w 65 minucie pokazał czerwoną kartkę - za niesportowe zachowanie - piłkarzowi gości, z kolei pod koniec gry kontrolnej kontuzji nabawił się Sudoł i trener Jarosław Krzyżanowski nie wpuścił już nikogo na jego miejsce.

- Celowo nie wprowadziłem zmiany za Michała, żeby zobaczyć jak mój zespół zareaguje grając w osłabieniu – tłumaczył swoją decyzję szkoleniowiec AKS-u. – Jestem zadowolony z tego sparingu. Zagraliśmy pierwszy mecz na trawie i nieźle nam to wychodziło. Była to bardzo dobra jednostka treningowa. Trochę martwią mnie kontuzje moich zawodników, boisko dzisiaj nie należało do najlepszych. Mam nadzieję, że z każdym dniem nasza forma będzie coraz lepsza – podsumował Jarosław Krzyżanowski.