MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wycieczki rowerowe do 18 km od Kłodzka. Podpowiedzi jednodniowych wypraw. Gdzie w weekend 1 - 2 czerwca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz pomysłu na wycieczkę rowerową w pobliżu Kłodzka? Proponujemy, gdzie warto się wybrać. Wybraliśmy 5 ciekawych tras. Są zróżnicowane pod względem trudności czy odległości, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 18 km od Kłodzka. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe niedaleko Kłodzka warto sprawdzić w weekend.

Spis treści

Trasy rowerowe z Kłodzka

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 18 km od Kłodzka, które sprawdzili inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 01 czerwca w Kłodzku ma być 17°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 71%. W niedzielę 02 czerwca w Kłodzku ma być 19°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 73%.

🚲 Trasa rowerowa: Glacensis Singletrack Pętla Kłodzka 17,7 km i Łaszczowa 15,5 km

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 32,07 km
  • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 5 min.
  • Przewyższenia: 443 m
  • Suma podjazdów: 780 m
  • Suma zjazdów: 777 m

Rowerzystom z Kłodzka trasę poleca Januszek_44

Dziś wyruszam z przełęczy kłodzkiej . Tutaj znajduje się dość spory leśny parking na którym pomimo dość wczesnej pory stoi już kilka aut i ciągle nowe przybywają . To dobre miejsce na zdobycie Kłodzkiej Góry. Ja wyruszam na kolejnego singla , tutaj zaczyna się pętla Kłodzka . Trasa fajnie przygotowana , miejscami jakieś kałuże po ostatnich opadach , troszkę pięknych widoków z polami rzepaku w tle , Trasa biegnie sporo pod górę i z radością osiągam przełęcz Łaszczową Tu także parking i już kilka samochodów . Stąd można iść na Kłodzką Górą ale większość wybiera Obryw Skalny w Bardzie . Ja przeskakuje na pętle Łaszczową i także podążam w stronę Barda . Trasa jest bardzo widokowa na zjeździe do Barda bardzo pokręcona . Przebiega przy samym Obrywie Skalnym więc dodatkowo można sobie ten przejazd uatrakcyjnić pobytem w tym niesamowitym miejscu . W Bardzie gubię trasę i wjeżdżam na parking w Bardzie , Tutaj stacja ładowania elektrycznych rowerów. Wracam więc jakiś kilometr, odnajduje tabliczkę i za Bardem wjeżdżam w kolejną bramkę. Kończę pętle łaszczową , na przełęczy ponownie wjeżdżam w powrotną trasę na pętle Kłodzką . Na przełęczy Kłodzkiej na parkingu jest już ciasno , Wracam autem przez Kolonię Gaj . Niezapomniane przeżycie .
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Kłodzko - Wieża widokowa na Górze Wszystkich Świętych

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 55,88 km
  • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 31 min.
  • Przewyższenia: 344 m
  • Suma podjazdów: 841 m
  • Suma zjazdów: 825 m

Januszek_44 poleca trasę rowerzystom z Kłodzka

Samochód jak zwykle zostawiam pod marketem , miejsca sporo , w tygodniu nie ma problemu . Szybko uciekam z głównej drogi w kierunku Korytowa a potem Piszkowic. Wiedzie tu Kłodzka Droga Św Jakuba . Kilku kilometrowy odcinek tej trasy pokonuje po błotnistej drodze , tu jest tak zawsze , a przynajmniej kiedy się tam pojawiam . Potem pędzę a właściwie drapie się na Górę Wszystkich Świętych , gdzie stoi klimatyczna wieża widokowa . W planach Góra Św Anny , ale próby skrócenia trasy kończą się zjechaniem całkiem z trasy . Spokojnie wracam do Kłodzka po drodze zahaczając z Zamek Kapitanowo . Gorąco dziś było.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Pętla wokół Kłapacza DOT156 rowerem.info

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 16,01 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 8 min.
  • Przewyższenia: 360 m
  • Suma podjazdów: 478 m
  • Suma zjazdów: 477 m

Dolnoslaska_OT poleca trasę rowerzystom z Kłodzka

Bardzo ładna, i warta zapamiętania, pętla mtb poprowadzona po drogach polnych i leśnych. Na trasie mamy sporo pięknych widoków. Może być wygodnym łącznikiem lub uzupełnieniem do oferty systemu Singletracków Glacensis (pętla Łaszczowa i Kłodzka). Kierunek jazdy zgodny z ruchem wskazówek zegara, daje komfortowe podjazdy.

Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Odkryj okolice Srebrnej Góry DOT125

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 7,29 km
  • Czas trwania wyprawy: 58 min.
  • Przewyższenia: 206 m
  • Suma podjazdów: 294 m
  • Suma zjazdów: 294 m

Dolnoslaska_OT poleca trasę rowerzystom z Kłodzka

Krótka charakterystyka

Niedługa ale całkiem wymagająca pętla mtb, poprowadzona drogami leśnymi i polnymi (tych jest zdecydowanie mniej). Mamy tu regularne 10% (do 13%). Dwukrotnie przecinamy historyczną trasę Koleji Sowiogórskiej co stanowi o dużej atrakcyjności pętli. Naprawdę warto o niej pamiętać i ewentualnie dodać ją do planu robiąc coś w okolicy. Zaczynamy na Przełęczy Srebrnogórskiej. Kierunek jazdy przeciwny do ruchów wskazówek zegara.
Przełęcz - Wiadukt

Pierwszy fragment asfaltowy jest dojazdem do wiaduktu wiszącego gdzie zaczynamy już regularne mtb. Po krótkim podjeździe czeka nas szybkie 3 km w dół. Przy opłotka Żdanowa zawracamy i pniemy się po widokowych łąkach docierając pod Wiadukt Żdanowski.

Wiadukt - Przełęcz

Teraz czeka nas podjazd, wracamy efektowną, mocno wciętą doliną potoku. Później drogami leśnymi trawersującymi zbocza. Trasa wyprowadza nas na łąki nad Srebrną Górę. Stąd roztacza się fantastyczna panorama Kotliny Dzierżoniowskiej, zamknięta na krawędzi horyzontu Masywem Ślęży.

Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Krzyże pokutne pojednania Lewin Kłodzki , Kozia Hala i krzyż drwala Georga Aulicha

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 64,89 km
  • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 15 min.
  • Przewyższenia: 436 m
  • Suma podjazdów: 1 805 m
  • Suma zjazdów: 1 807 m

Trasę rowerową mieszkańcom Kłodzka poleca Januszek_44

Samochód zostawiam na parkingu przy stacji PKP w Polanicy Zdrój . Ruszam w poszukiwaniu tzw krzyża drwala , nie jest to krzyż pokutny Wykuty napis na krzyżu upamiętnia tragiczną śmierć drwala Georga Aulicha, który został przywalony przez drzewo 26 lipca 1707 roku. Poszukiwania tego krzyża trwają ponad godzinę , kluczę po lesie ciągnąc za sobą rower . Kiedy już tracę nadzieję napotykam oparty o drzewo krzyż , znowu się udało . Pogoda się pogarsza , ruszam więc w stronę Lewina Kłodzkiego . W Złotnie zatrzymuje mnie ulewa . Korzystam z wiaty przystanku PKS . Wiata pamięta chyba jeszcze czasy wczesnego Gierka , ale daje schronienie . Po jakiś czasie dołącza do mnie mieszkanka Złotna , której także z rowerem schroniła się pod wiatą . Rozmawiamy chwilę . Ja kończę posiłek i ruszam w deszczową otchłań . Koło Lewina deszcz trochę ustaje i dość szybko odnajduję kolejny krzyż na posesji budynku , oparty o taras budynku . Teraz czeka mnie trudny podjazd na Kozią Halę nad Dusznikami . Przejeżdżam przez Kocioł i wjeżdżam na teren Czech . Oleśnice v Orlickich Horach robią na mnie wrażenie . Fajnie zachowane domy i wspaniały podjazd . Przed Halą spotykam polskiego motocyklistę , któremu pomagam "przepchać" motocykl przez turystyczne przejście graniczne. W deszczu na granicy państwa odnajduję ostatni już na terenie powiatu kłodzkiego krzyż . Teraz już jazda do parkingu . Ostatnie kilka kilometrów to jazda , chociaż trudno to tak nazwać , przez Piekielną Dolinę . Faktycznie jest piekielna . Ubłocony , mokry i zmęczony docieram do auta
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Zadbaj o rower

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Przydatne akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto