Zaszczep się w gminie Strzegom!

Materiał informacyjny Gminy Strzegom

Na terenie gminy Strzegom szczepienia przeciwko covid-19 odbywają się w Strzegomskim Centrum Medyczno-Diagnostycznym przy ul. Witosa 7. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu uruchomiono pięć numerów telefonów, pod którymi można zapisać się na szczepienie: 74 8560-524, 530, 550, 540, 566.

Poza tym informujemy, że rejestracji na szczepienia można dokonać także przez infolinię 989, na stronie pacjent.gov.pl lub bezpośrednio w punkcie szczepień. System rejestracji wskaże datę i godzinę szczepienia, a w wyznaczonym terminie pacjent zgłosi się do wskazanego punktu szczepień.

Ponadto należy dodać, że Urząd Miejski zapewnia bezpłatny transport na szczepienia mieszkańcom gminy Strzegom, którzy są osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Mogą oni skorzystać z dowozu na terenie gminy lub innych punktów szczepień oddalonych nie dalej niż 20 km od granicy gminy. W celu uzyskania szczegółowych informacji i zorganizowania dowozu zainteresowanych, prosimy o kontakt telefoniczny z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Strzegomiu tel. 74/647-71-80 lub w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu z koordynatorem ds. transportu 74/8560-566, nie później jednak niż jeden dzień przed szczepieniem.

Więcej informacji na temat szczepień można uzyskać poprzez stronę internetową www.gov.pl/szczepimysie, całodobową infolinię 989 oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Pamiętajmy, że szczepiąc się, uchronisz siebie i najbliższych przed zachorowaniem lub ciężkim przebiegiem choroby. Szczepionka jest bezpłatna i dobrowolna, jak również przebadana i zaakceptowana przez polskie i unijne instytucje. Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego powrotu nas wszystkich do normalnego życia.

Dodaj ogłoszenie