Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
gminy: Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Suszec
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA
-
6
Damian Paweł Gruszka
299
(3,18%)
-
2
Andrzej Waldemar Babiński
578
(6,15%)
-
3
Renata Monika Sekta
485
(5,16%)
-
1
Wojciech Józef Lala
890
(9,47%)
-
5
Agata Ewa Lisowicz-Wala
324
(3,45%)
-
4
Irena Musiał
453
(4,82%)
-
7
Marcin Tomasz Parma
178
(1,89%)
KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA
-
2
Franciszek Wojciech Wróbel
396
(4,21%)
-
1
Stefan Alojzy Ryt
868
(9,23%)
-
3
Aleksandra Bogumiła Kocima
206
(2,19%)
-
4
Katarzyna Goździk
217
(2,31%)
-
5
Małgorzata Helena Cieślar
138
(1,47%)
-
7
Roman Stanisław Bąk
108
(1,15%)
-
6
Grzegorz Jan Zbijowski
312
(3,32%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Marek Grzegorz Urbańczyk
361
(3,84%)
-
3
Józef Andrzej Pabin
610
(6,49%)
-
7
Grażyna Maria Waliczek
231
(2,46%)
-
1
Jerzy Rudolf Sodzawiczny
819
(8,71%)
-
6
Ewa Pająk
273
(2,90%)
-
2
Krzysztof Augustyn Spyra
1 425
(15,16%)
-
5
Grażyna Bożena Paszek
229
(2,44%)
Okręg 2
gmina Miedźna
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA
-
1
Barbara Elżbieta Bandoła
1 295
(19,29%)
-
4
Kazimierz Franciszek Ligęza
246
(3,66%)
-
2
Andrzej Stańczyk
381
(5,67%)
-
5
Teresa Agnieszka Sochacka
593
(8,83%)
-
3
Beata Ewa Komandera
404
(6,02%)
KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA
-
1
Roman Paweł Pająk
156
(2,32%)
-
5
Anna Katarzyna Noga
156
(2,32%)
-
2
Jadwiga Barbara Granatyr
272
(4,05%)
-
4
Krystyna Ewa Przewoźnik
66
(0,98%)
-
3
Jerzy Franciszek Domżoł
116
(1,73%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Danuta Helena Kocurek
1 331
(19,82%)
-
2
Alojzy Władysław Wojciech
1 124
(16,74%)
-
5
Ludwik Jan Lisek
177
(2,64%)
-
4
Bogdan Henryk Buss
88
(1,31%)
-
3
Barbara Anna Opołka-Kóska
310
(4,62%)
Okręg 3
cześć gminy Pszczyna-osiedla: Daszyńskiego, Kępa, Kolonia Jasna, Piastów, Piłsudskiego, Podstarzyniec, Polne Domy, Powstańców Śląskich, Siedlice, Stara Wieś, Stare Miasto, Śródmieście
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA
-
2
Damian Marek Cieszewski
925
(8,54%)
-
3
Barbara Zofia Foltyn
357
(3,30%)
-
7
Marian Józef Szwarc
601
(5,55%)
-
6
Zuzanna Hanna Wilczek
82
(0,76%)
-
1
Paweł Ryszard Sadza
3 313
(30,59%)
-
5
Maria Teresa Kaczyńska-Kapusta
78
(0,72%)
-
4
Witold Karol Wiktorczyk
524
(4,84%)
KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA
-
1
Krystian Tadeusz Szostak
948
(8,75%)
-
7
Ryszard Ziobro
377
(3,48%)
-
2
Anna Małgorzata Kuś
275
(2,54%)
-
4
Magdalena Maria Klaja-Krawczyk
78
(0,72%)
-
3
Joanna Barbara Wrzeszcz
36
(0,33%)
-
5
Artur Krzyżaniak
160
(1,48%)
-
6
Olga Krystyna Baksik
109
(1,01%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Barbara Maria Bober
73
(0,67%)
-
3
Ryszard Mejsak
136
(1,26%)
-
1
Bogumiła Maria Boba
1 392
(12,85%)
-
2
Tadeusz Grzegorz Bałuch
645
(5,96%)
-
6
Gabriela Barbara Fabian
67
(0,62%)
-
5
Henryk Stanisław Milerski
237
(2,19%)
-
7
Jan Paweł Mikołajec
418
(3,86%)
Okręg 4
cześć gminy Pszczyna-sołectwa: Brzeźce, Czarków, Ćwiklice, Jankowice, Piasek, Poręba, Rudołtowice, Studzienice, Studzionka, Wisła Mała, Wisła Wielka, Łąka
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA
-
7
Janusz Piotr Orlik
769
(6,80%)
-
1
Grzegorz Marian Wanot
1 189
(10,52%)
-
3
Renata Maria Nowok
338
(2,99%)
-
4
Wioletta Cecylia Bienioszek
273
(2,42%)
-
2
Michał Józef Pudełko
996
(8,81%)
-
5
Joanna Anna Brożek
473
(4,19%)
-
6
Artur Andrzej Pławecki
374
(3,31%)
-
8
Paweł Augustyn Przybyła
300
(2,65%)
KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA
-
1
Gabriela Joanna Januszewska
519
(4,59%)
-
2
Zdzisław Michał Grygier
756
(6,69%)
-
6
Halina Janina Kubis
320
(2,83%)
-
5
Stanisław Tadeusz Mazurczyk
396
(3,50%)
-
4
Joanna Skrzypczyk
303
(2,68%)
-
3
Waldemar Janusz Lipus
756
(6,69%)
-
8
Tadeusz Żyła
281
(2,49%)
-
7
Dariusz Kazimierz Grajcarek
269
(2,38%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
3
Adam Stanisław Chrostek
109
(0,96%)
-
1
Aleksander Franciszek Malcher
1 192
(10,55%)
-
2
Jacek Paweł Poterałowicz
662
(5,86%)
-
6
Aleksandra Weronika Szewczyk
115
(1,02%)
-
5
Leszek Andrzej Majcher
131
(1,16%)
-
4
Renata Grażyna Żemła
561
(4,96%)
-
7
Barbara Krystyna Rzadkowska
219
(1,94%)
Okręg 5
gmina Pawłowice
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA
-
1
Roman Tadeusz Bańczyk
954
(14,00%)
-
3
Joanna Julia Słowińska
253
(3,71%)
-
2
Andrzej Szczepan Pilis
565
(8,29%)
-
5
Sylwia Teresa Kolankowska
265
(3,89%)
-
4
Marek Janusz Kret
154
(2,26%)
-
6
Marzena Anna Skorupa
109
(1,60%)
KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA
-
1
Zdzisław Józef Goik
712
(10,45%)
-
2
Krzysztof Wawrzyniec Szymura
356
(5,23%)
-
3
Ewa Krystyna Barciok
131
(1,92%)
-
4
Grażyna Nabagło
86
(1,26%)
-
5
Ewa Agnieszka Polok
67
(0,98%)
-
6
Piotr Łukasz Cimała
293
(4,30%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Helena Maria Gąska
747
(10,96%)
-
5
Bogumiła Tekla
267
(3,92%)
-
3
Marek Jan Lucjan
1 044
(15,32%)
-
4
Wiesław Konieczny
272
(3,99%)
-
2
Mirosław Jan Orszulik
538
(7,90%)