MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ekolodzy doradzą, jak obniżyć rachunki

KaR
Stowarzyszenie Rola z Goczałkowa przygotowuje debatę obywatelską na temat ekologii. Jak zbudować i ile kosztuje domowa oczyszczalnia ścieków, w jaki sposób zmniejszyć płatności za energię i wodę – m.in. na te pytania odpowiedzą zaproszeni ekolodzy oraz dziennikarz Gazety Wyborczej zajmujący się tematami ochrony środowiska.

Po ostatniej emocjonującej debacie obywatelskiej z udziałem Burmistrza Strzegomia i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu dotyczącej zarządzania gminą, czas na kolejne spotkanie skierowane do lokalnej społeczności.
- Czasy się zmieniają, a ekologia i ochrona środowiska coraz częściej zaglądają do naszego życia. Jak się okazuje, co postarają się potwierdzić zaproszeni prelegenci, wiąże się to z konkretnymi zaletami dla każdego Kowalskiego – zapowiada Paweł Cycuła, Prezes Stowarzyszenia „Rola” z Goczałkowa, organizatora cyklu debat obywatelskich w ramach projektu europejskiego.
- Tematyka będzie bardzo bliska każdemu mieszkańcowi, bo czy ktoś nie chciałby się dowiedzieć, jak obniżyć swoje rachunku czy żyć bardziej komfortowo – zastanawia się Prezes Stowarzyszenia.
Debata ekologiczna zatytułowana „Ekologia na co dzień” jest już trzecią inicjatywą spotkania z mieszkańcami Goczałkowa i okolic zorganizowaną, przez działające od niespełna roku Stowarzyszenie Rola z Goczałkowa.
Spotkanie z udziałem przedstawiciela Fundacji Ekorozwoju z Wrocławia realizującego liczne projekty z dziedziny ochrony środowiska na rzecz obszarów wiejskich oraz dziennikarza Gazety Wyborczej zajmującego się tematyką ekologii, odbędzie się w najbliższą sobotę 10 marca o godzinie 15:30 w świetlicy wiejskiej w Goczałkowie.
Jak zapowiadają przedstawiciele Stowarzyszenia Rola, na debacie nie zabraknie również konkretnych rozwiązań i rad dla każdego mieszkańca, dotyczących gospodarowania odpadami, sposobów na recykling śmieci, bioodpadów, działania pomp ciepła czy zagadnień związanych z ekologicznymi rozwiązaniami w budownictwie przynoszącymi m.in. oszczędności w poborze energii i ciepła w domu.
- Mieszkamy w regionie, gdzie dominuje przemysł wydobywczy, dlatego przyjrzymy się także regulacjom prawnym dotyczącym ochrony środowiska w kontekście zanieczyszczenia powietrza na terenie gminy. Dla osób lubiących nowinki technologiczne opowiemy również o rozwiązaniach technologicznych w produkcji energii odnawialnej czy biopaliwach – zapowiadają członkowie Roli.
Cykl sześciu debat obywatelskich organizowanych, przez Stowarzyszenie „Rola” z Goczałkowa zostało dofinansowane z Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2007 – 2013.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strzegom.naszemiasto.pl Nasze Miasto