Juniorzy AKS Strzegom wygrywają mecz

Agnieszka Gryc
Juniorzy AKS Strzegom w pełnym składzie
Juniorzy AKS Strzegom w pełnym składzie AKS Strzegom
W swoim pierwszym spotkaniu w sezonie 2013/14 w Lidze Dolnośląskiej Juniorów piłkarze AKS Strzegom trenujący pod okiem Przemysława Stempniewicza wygrali z faworytami - Lechią Dzierżoniów 2:1 (1:0).

Juniorzy AKS Strzegom pokonali faworytów w lidze.
Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla AKS-u, bowiem już w 8 minucie Marek Wyżga pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał golkipera gości. Wynik do przerwy już się nie zmienił, a po zmianie stron miejscowi podwyższyli na 2:0. Strzelcem gola głową w 58 minucie był Piotr Kruk, który dosłownie kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku. Przyjezdni zdołali co prawda strzelić bramkę kontaktową (84 minuta), ale było to dla nich jedyne trafienie w tym meczu. Ostatecznie AKS Strzegom pokonał na inaugurację Lechię Dzierżoniów 2:1.

– Obawiałem się pierwszego meczu z Lechią Dzierżoniów, w zeszłym sezonie zajęli 2 miejsce w lidze - więc byli faworytem. Ale to my wywalczyliśmy 3 pkt. Chłopcy zagrali bardzo dobre spotkanie zachowali dyscyplinę taktyczną, gratulacja i podziękowania dla chłopców. - powiedział trener Stempniewicz.

Dodajmy, że przed środowym meczem miała miejsce miła uroczystość, w trakcie której przedstawiciel Podokręgu Piłki Nożnej w Świdnicy – Eugeniusz Ciura wręczył kapitanowi strzegomskiej drużyny – Damianowi Sobczakowi okolicznościowy puchar za wywalczenie awansu do LDJ.

Z kim zagrają jeszcze juniorzy AKS Strzegom?
W następnej kolejce strzegomscy juniorzy zagrają na wyjeździe z Orłem Ząbkowice Śląskie. Spotkanie zostanie rozegrane w dniu 25 sierpnia br.

1 kolejka: 21.08.2013 r. - Strzegom

AKS Strzegom - Lechia Dzierżoniów                2:1 (1:0)

bramki dla AKS-u: Wyżga, Kruk

skład AKS-u: Osoba - Matuszak, Posacki, Gawlak, Wyżga, Sobczak, Krupnik (Kruk), Rogaczewski (Warych), Rogowicz, K. Jaszowski (Abramczuk), Nitarski (Lewandowski),Leśnicki,Słowik, Guściora, Gruner,Żmijewski