Siatkówka: AKS Strzegom przegrał z wiceliderem

Karol Kotarski
Po dwóch setach AKS Strzegom remisował  z Młodzikeim 1:1
Po dwóch setach AKS Strzegom remisował z Młodzikeim 1:1 fot. karol kotarski
Siatkarze trzecioligowego AKS-u Strzegom nie zdołali zrewanżować się drużynie ULKS - u Młodzik Bystrzyca Oławska za porażkę z pierwszej rundy sezonu. Podopieczni trenera Zbigniewa Dziemiańczuka przegrali wtedy na wyjeździe 2:3. Teraz u siebie "ugrali" tylko jednego seta.

Pierwsza partia spotkania w Strzegomiu była jednak wyrównana. Gra niemalże do samego końca toczyła się wniej punkt za punkt. Tak było niestety dla strzegomian tylko do stanu 21:21. W tym momencie na zagrywkę w zespole gości wszedł KrystianBobko, któregotrudne serwy siały zniszczenie po stronie gospodarzy. Cztery szybkie akcje - koniec pierwszej partii. Drugi set piorunująco rozpoczęli goście z Bystrzycy, którzy szybko objęli prowadzenie 10:4. Strzegomianie jednak zmobilizowali się, odrobili straty, a kiedy na zagrywce stanął Grzegorz Ważydrąg "zrobiło się" 21:16 dla AKS - u. W efekcie druga partia zakończyła się pewnym zwycięstwem gospodarzy 25:16. W trzecim i czwartym secie Młodzik kontrolował już jednak grę do samego początku do końca. Teraz w sobotę, 5 lutego siatkarzy AKS - u Strzegom czeka trudny, wyjazdowy pojedynek. Zmierzą się w nim z zespołem REN - BUT Złotoryja. Ekipa ze Złotoryi to lider tabeli, który w tym sezonie spisuje się znakomicie.

ASK Strzegom - ULKS Młodzik Bystrzyca Oławska 1:3
(21:25, 25:16, 15:25, 18:25)

W pozostałych meczach kolejki:
KS Dziekan Milicz - KS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra 3:0, SPS Chrobry Głogów - KKS REN - BUT Złotoryja 3:2, TKKF Razem Wołów - KS Bielawianka Bester 3:1, MUKS Ikar Legnica - KS Pogoń Góra 3:1