Stanowice Herbapol pokazały klasę

Adrianna Szurman
Zapraszamy na kolejne mecze, trzymajcie kciuki za Stanowice

29 maja na boisku w Stanowicach Seniorzy LKS Herbapol Stanowice zmierzyli się z Wierzbianką Wierzbna. Do przerwy piłkarze Herbapolu wypracowali sobie znaczną przewagę, bo strzelili aż 4 bramki nie tracąc żadnej. Do siatki trafiali: Łukasz Baka dwukrotnie (raz z karnego w 7 minucie i z rzutu wolnego w 20 minucie), Krystian Więcław (w 29 minucie) i Michał Pospiszyl (w 43 minucie).
W drugiej połowie również mieli okazje na kolejne gole, ale zawiodła skuteczność. Goście zdobyli bramkę kontaktową, a w doliczonym czasie dołożyli jeszcze jedną, ustalając ostateczny wynik na 4:2 dla Stanowic. Wierzbna plasuje się na 3. miejscu w tabeli, a więc dzięki temu meczowi zawodnicy Herbapolu zmniejszą stratę do ligowej czołówki.

Zaś w dniu 31 maja 2013r. odbyło się kolejne spotkanie Ligii Orlika Młodzicy Herbapol Stanowice po raz kolejny odnieśli sukces pokonując drużynę z Burkatowa aż 5 : 0! Po kolejnym zwycięstwie nasza drużyna zapewne awansuje w tabeli. Grali składnie i stworzyli wiele sytuacji podbramkowych. Kibice nie kryli zadowolenia z gry i wyniku. Warto dodać że na 6 spotkań młodzi piłkarze Herbapolu aż 5 razy odnieśli zwycięstwo i jeden raz przegrali.

2 czerwca na boisku s Stanowicach został rozegrany mecz Herbapol Stanowice - Błyskawica Kalno w wyjątkowo trudnych warunkach - po nocnych opadach murawa była grząska, a w wielu miejscach były kałuże. Obydwie drużyny musiały zmagać się z piłką, którą zatrzymywała woda.
Z tymi trudnymi warunkami lepiej poradziła sobie drużyna Stanowic, która objęła prowadzenie w 15 minucie po ładnym golu Mateusza Pospiszyla. Niestety kilka minut później (w 18 minucie) nasi rywale zdobyli bramkę. Gra była wyrównana do 43 minuty, kiedy Paweł Marchlewicz strzelił bramkę "do szatni".
Druga połowa zaczęła się dla Herbapolu niefortunnie - przeciwnicy w 10 minucie znowu doprowadzili do remisu. Jednak pozostała część meczu należała do Herbapolu. W 20 minucie bramkę zdobył Michał Pospiszyl, a w 40 minucie wynik ustalił pięknym strzałem z rzutu wolnego kapitan Herbapolu Łukasz Baka.

Serdecznie zapraszamy na kolejne mecze:
IV kolejka Ligi Orlika - boisko Orlik Stanowice dnia 8 czerwca (sobota) godz. 16:00 zostaną rozegrane mecze między drużynami młodzików; Herbapol Stanowice, Zebrzydów, Gola Świdnicka, Zastruże.
9 czerwca (niedziela) godz. 11:00 boisko w Łażany mecz Herbapol Stanowice - Zryw Łażany