Strzegom: Kolejny sukces Stragony

Na Międzynarodowych Zawodach w WKKW, które rozegrano w miniowy weekend w Jaroszówce w barwach LKS Stragony Strzegom wystartowało 10 zawodników i 13 koni. Bardzo dobre wyniki osiągnęły Agata Jodko, Karolina Podwińska, Anna Kowalczyk, Klaudia Kołodziej, Karolina Augustyn i Janusz Kowalczyk.

Agata Jodko rywalizowała z czołowymi polskim zawodnikami wkkw i uplasowała się w ścisłej czołówce. W najtrudniejszym konkursie zawodów zajęła drugą i
czwartą lokatę, ustępując tylko medaliście Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy - Pawłowi Warszawskiemu.
W konkursie CIC1* wystartowała na dwóch koniach - Salazarze - dwunastoletnim wałachu pełnej krwi angielskiej oraz Fernhill Cool Diamond - jedenastoletniej klaczy pochodzenia irlandzkiego. Na Salazarze z wynikiem 55,1 pkt. uplasowała się na drugim miejscu, na Fernhill Cool Diamond (62,7 pkt.) była czwarta.
Druga z reprezentantek klubu w tym konkursie, Małgorzata Borysiuk, po pechowych upadku na crossie została niestety wyeliminowana.
Bardzo dobry wynik na rozgrywanych w Jaroszówce zawodach osiągnęła również Karolina Podwińska, Anna Kowalczyk, Klaudia Kołodziej i Karolina Augustyn.
W konkursie klasy P, w którym startowało 46 koni, Karolina Podwińska na klaczy Dzieżba uplasowała się na siódmym miejscu, a Anna Kowalczyk na
wałachu Hiszpan na szesnastej.
Startujące w konkursie klasy L Klaudia Kołodziej i Karolina Augustyn zajęła odpowiednio dwunaste i trzynaste miejsce, na 56 rywalizujących par.
Janusz Kowalczyk, w konkursie LL - na 22 konie - był dwunasty.