18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strzegom: Lego Logos w strzegomskim LO

Agnieszka Gryc
Warsztaty Lego Logos w LO
Warsztaty Lego Logos w LO LO Strzegom
W sobotę, 22 lutego w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu odbyły się warsztaty Lego Logos, z zakresu kreatywności (reklamy, retoryki, interpretacji tekstów kultury). Zrealizowano je w oparciu o Projekt Edukacji Filozoficznej ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ, który powstał w roku 2004 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a początkowo adresowano go do studentów kierunków humanistycznych.

Od tego czasu metoda lego-logos stała się niezwykle popularna. Stosuje się ją w różnych grupach wiekowych. Pomaga ona w analizie, rozumieniu i odczytywaniu różnych tekstów kultury. Wyzwala w uczestnikach postawy otwartości i odkrywa w nich przekonanie, że każdy może być kreatywny.
Przeprowadzone w naszym liceum warsztaty skierowane głownie dla młodzieży nosiły cechy treningu kreatywności czyli polegały na przećwiczeniu wybranych metod i strategii tworzenia pomysłów. Uczestnicy zapoznali się z metodą ich komparatystycznego tworzenia.
Warsztaty poprowadził doktor Jarosław Spychała - filozof i etyk, dyrektor programowy School of Form w Poznaniu.  Była to jego druga wizyta w naszym liceum (po spotkaniu w czerwcu 2013 r.). W zajęciach uczestniczyła dziewiętnastoosobowa grupa młodzieży oraz troje młodszych dzieci. Oprócz realizacji zadań kierowanych (z użyciem tablicy multimedialnej), opartych na analizie sposobów powstawania reklamy, w formie pracy w grupach (z użyciem różnych przedmiotów codziennego użytku, materiałów przygotowanych przez prowadzącego oraz klocków lego), uczestnicy mieli okazję do prezentacji wyników swej pracy.
- Według mnie zajęcia prowadzone przez Pana Jarka były bardzo interesujące. Warsztaty rozpoczęliśmy od porównywania fragmentów scen filmowych, a skończyliśmy na interpretacji tekstu poprzez układanie klocków lego. Nauka przez zabawę! – tak podsumowałabym ten dzień. Z chęcią wybiorę się na kolejne takie warsztaty – ocenia Ada Gołembiowska z klasy Ia.
Prowadzący zaprosił grupę uczniów do poznańskiej School of Form, gdzie będzie ona miała okazję uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach. Warto podkreślić, że uczelnię wyróżnia najlepszy, według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, program nauczania w Polsce; wybitna kadra; nowoczesne, świetnie wyposażone warsztaty i pracownie oraz współpraca z polskimi i międzynarodowymi firmami (http://www.sof.edu.pl/school-of-form.html).

Zajęcia były współfinansowane w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Kasia Michaliszyn

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strzegom.naszemiasto.pl Nasze Miasto