Strzegomska Dwunastka 33. Półmaraton Solan ukończyła w komplecie!

ED
- Strzegomska 12-ka w komplecie zameldowała się na mecie Półmaratonu SOLAN w Nowej Soli. Życiówek i rekordów nie było.Ciężko ale wytrwale! - podsumowuje udział strzegomian w sobotnim półmaratonie Bernard Świrniak.

Pogoda nie rozpieszczała uczestników 33. Półmaratonu Solan. Sobota, 28 maja, na termometrach 27 stopni Celsjusza. Niektórzy po odbiorze pakietów startowych zrezygnowali z udziału w biegu, ale ponad 660 osób nie poddało się. Zwycięzcą 33. Półmaratonu Solan został MELLY EDWIN CHERUIYOT (Kenijczyk), który pokonał dystans 21, 097 km w czasie 1:11:40, a najszybciej z pań dobiegła jego rodaczka, CHEBET AGNES. Trasę pokonała w czasie 1:20:40.

„Strzegomska Dwunastka” ukończyła bieg w komplecie. Cała społeczność biegowa to już rozpoznawalny znak grupy mieszkańców miasta i gminy Strzegom – wytrwale trenują pod okiem wykwalifikowanych instruktorów lekkiej atletyki i startując w wielu różnorodnych biegach na terenie Polski oraz za granicą promują wizerunek Strzegomia i regionu. Coraz liczniejsza grupa biegaczy może pochwalić się sukcesami i startami na różnych dystansach – w tym również królewskim dystansie maratonu, a część z nich aktualnie realizuje Koronę Maratonów Polskich.