Sophie How mistrzynią Europy juniorów w WKKW

KaR
Reprezentantka Wielkiej Brytanii, Sophie How na koniu Pebbly Aga Khan zwyciężyła w Mistrzostwach Europy Juniorów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Najwyższą lokatę wśród polskich jeźdźców zajął Piotr Dąbrowski na Pakiecie.

18-letnia amazonka dosiadająca 11-letniego wałacha Pebbly Aga Khan pozycję liderki zapewniła sobie już po konkursie ujeżdżenia. Bezbłędne przejazdy crossu i parkuru potwierdziły jej doskonałą formę i ostatecznie z wynikiem 35 pkt. karnych zdobyła złoty medal.

Tytuł wicemistrzyni z wynikiem 42,50 pkt. wywalczyła pochodząca także z Wielkiej Brytanii - Emily King na koniu Mr Hiho, która po próbie ujeżdżenia i crossie pozostała na drugiej pozycji ex aequo z Irlandką Tori Dixon. Dixon po zrzutce w konkursie skoków spadła z drugiej na dziewiątą pozycję.

Z czwartej na trzecią lokatę, po bezbłędnie przejechanym parkurze, awansował Irlandczyk Harold Megahey na Chuckelberry i z ostatecznym wynikiem 43,10 zdobył brązowy medal.

`Reprezentanci Polski poza pierwszą dwudziestką. Najwyższą lokatę zajął Piotr Dąbrowski z klubu KJ "Walor", który na 9-letnim ogierze Pakiet ukończył konkurs na 24. pozycji z wynikiem 57,30. Natalia Przeździęg z Zielonogórskiego Klubu Sportowego na wałachu Adampol zajęła 30. miejscu, zaraz za nią (31 m-ce) uplasował się jej klubowy kolega - Michał Knap na koniu Dren.

* * *

Reprezentacja Wielkiej Brytanii wygrała rywalizację drużynową Mistrzostw Europy Juniorów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Polacy zajęli siódmą pozycję.

Brytyjczycy jako obrońcy tytułu od początku byli faworytami tej konkurencji. Pierwszą pozycję zapewnili sobie już po konkursie ujeżdżenia. Dobre przejazdy próby terenowej i parkuru z łącznym wynikiem 130,10 pkt. zapewniły drużynie pierwsze miejsce na podium.

Srebro w kategorii drużynowej zdobyli Irlandczycy (133,60 pkt.), którzy po ujeżdżeniu zajmowali drugą pozycję, utrzymali ją do końca konkursu. Rywalizacja o brązowy medal rozegrała się pomiędzy ekipami z Francji i Niemiec. Dobry występ Francuzów w konkursie skoków zapewnił im awans z czwartej na trzecią pozycję z końcowym wynikiem 142,70 pkt. karnych. Niemcy ostatecznie uplasowali się poza podium.

Reprezentacja Polski po dobrym przejeździe crossu awansowała z 9. na 5. pozycję. Kilka zrzutek w konkursie skoków uplasowało ją ostatecznie na siódmej pozycji z wynikiem 183.10 pkt.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?