Strzegom: Fatalna inauguracja wiosny AKS-u

Karol Kotarski
Gorąca przemowa trenera w przerwie nie przyniosła żadnego skutku
Gorąca przemowa trenera w przerwie nie przyniosła żadnego skutku Karol Kotarski
Porażką AKS-u Granit Strzegom SA zakończył się pierwszy w tym roku mecz w ramach piłkarskiej IV ligi. Strzegomianie przegrali na własnym obiekcie z Karkonoszami Jelenia Góra 0:2.

Wynik otworzył już w drugiej minucie młody zawodnik Karkonoszy - Bednarczyk, który wykorzystał zamieszanie pod bramką gospodarzy i wpakował piłkę do siatki. Nie bez winy była w tej sytuacji formacja obronna strzegomian, która nie potrafiła wybić piłki ze swojego pola karnego. Rafał Kretkowski był bez szans przy mocnym uderzeniu z około sześciu metrów.

Drugi gol padł po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego, który z około 20 metrów wykonywał Gęca. Było to dośrodkowanie, które zaskoczyło naszego bramkarza. Sytuacja ta miała miejsce w drugiej minucie po wznowieniu meczu w drugiej połowie. Wynik nie uległ zmianie - AKS nie stworzył przez 90 minut ani jednej dogodnej sytuacji. Nie pomogła nawet gorąca i ostra przemowa trenera Dariusza Michaliszyna w przerwie. Był to nietypowy obrazek, ponieważ zawodnicy nie spędzili tego czasu w szatni, tylko na ławce dla rezerwowych. Niektórzy z nich po tak słabym występie powinni chyba na dłużej usadowić się w tym miejscu.

Kibice łapali się za głowy widząc bezradność naszych zawodników. Dawno nie było już u nas takiego spotkania, w którym bramka gości nie została zagrożona choćby jeden raz... Nie radził sobie w środku pola Marcin Buryło, źle wyglądał na skrzydle Krystian Serkies. Niepewność wkradała się w interwencje młodego Rafała Kretkowskiego na bramce.

Co teraz? W najbliższą niedzielę czeka naszych zawodników wyjazd na trudny teren Strzelinianki Strzelin plasującej się na 11. pozycji w tabeli ligowej. Mecz odbędzie się o godzinie 13. AKS po porażce spadł niestety do strefy nie gwarantującej utrzymania. Wyprzedzamy tylko Pietrzykowice oraz Kochlice. Liga jest jednak coraz bardziej wyrównana. Wystarczy powiedzieć, że do szóstej Legnicy nasz klub traci tylko cztery punkty. Fakt, że Strzelinianka ograła naszych w Strzegomiu 2:1, nie napawa jednak optymizmem. Już wkrótce przekonamy się, czy porażka w ostatnią sobotę była wypadkiem przy pracy, czy wiosna nie będzie dla nas dobra.