Strzegom: Turniej Zagłębia Lubin

Agnieszka Gryc
Turniej Zagłębia Lubin w Strzegomiu
Turniej Zagłębia Lubin w Strzegomiu użyczone
W Strzegomiu jest duża grupa kibiców jednej z dwóch najlepszych drużyn piłkarskich na Dolnym Śląsku - Zagłębia Lubin. To głównie dla nich został zorganizowany w naszym mieście Fanklubowy Turniej Zagłębia Lubin.

Impreza odbyła się 25 września br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, dzień po ligowym meczu Zawisza - Zagłębie (2:0). Wielu kibiców, którzy byli w Bydgoszczy, stawiło się na turnieju w Strzegomiu. Dodajmy, że w tym dniu gościli także u nas dwaj znani piłkarze Zagłębia: Łukasz Piątek i Czech - Jiri Bilek.

W turnieju piłkarskim wzięło udział 12 ekip. Piłkarze rywalizowali w 4 grupach i do dalszej fazy gier awansowała najlepsza drużyna z danej grupy. Mecze grupowe trwały 7 minut, półfinały i finał trwały 10 minut. Równocześnie rozgrywany był puchar piłkarzyków stołowych. Drużyny w większości składały się z graczy, którzy występowali w turnieju piłkarskim.

Dla najmłodszych przewidziano atrakcje sportowe i atrakcję w postaci Krecika - klubowej maskotki. Maskotka Zagłębia odwiedziła dzieciaki, dodatkowo wręczała słodkie upominki w postaci lizaków.

Zwycięzcą turnieju piłkarskiego została drużyna "Barw Szczęścia", która w finale pokonała - po bardzo wyrównanym pojedynku - zespół "A po co się nazywać" 1:0. Najlepsza ekipa turnieju wyjechała na mecz Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok, w którym padł remis 1:1.

Dla zwycięzców to nie koniec emocji, bo na wiosnę zaplanowany jest wielki finał Fanklubowego Turnieju Zagłębia, w którym zmierzą się wszystkie najlepsze drużyny z miejscowości fanklubowych.