XXXVIII Zawody Muchowe o Puchar Kotliny Kłodzkiej za nami

oprac.ED
Tym razem wędkarze uprawiający wędkarstwo muchowe wyznaczyli sobie spotkanie nad malowniczo położonymi stawami Koła Kłodzko. Właśnie w tym miejscu do godziny 7.00 mieli wstawić się uczestnicy XXXVIII Zawodów Muchowych o Puchar Kotliny Kłodzkiej, które odbyły się w niedzielę 10 lipca.

- Oczywiście jak na „muszkarzy” przystało, przybyli wszyscy wcześniej zgłoszeni zawodnicy z Okręgu Wałbrzyskiego oraz goście z Legnicy i Opola. Wśród startujących byli też aktualni drużynowi Mistrzowie Polski Juniorów ze Strzegomia – relacjonuje Tadeusz Chmieliński, prezes koła PZW w Strzegomiu.

Zawody rozegrano w trzech turach od godziny 8.00 do 17.00, w sektorach na rzece Nysie Kłodzkiej i Bystrzycy Dusznickiej, w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej seniorzy, a juniorzy w indywidualnej. Wśród seniorów zwyciężyli: Henryk Urbiński z Opola, a Artur Konas ze Strzegomia zajął III miejsce. Drużyna z Strzegomia zajęła II miejsce, a wśród juniorów zwyciężył Kuba Kaszub. Zwycięzców dekorowali prezesi Okręgu Wałbrzyskiego Andrzej Polak i Kazimierz Stolarz.